Budowa nawigacji strony

Budowa nawigacji strony
5 (100%) 6 votes

nawigacja strony strony

Nawigacja strony polega na budowaniu odnośników wewnętrznych,  dzięki którym użytkownicy Twojej strony będą się swobodnie przemieszczać do następnych działów. Nawigacje możemy budować na różne sposoby, ale twórzmy ją w opisie – podpowie to użytkownikowi do jakiego może przejść tematu.

Nawigacja

– Twórz linki wewnętrzne w opisach Twoich artykułów.
– Możesz stworzyć na końcu artykułu dział ” zobacz również ” i umieść kilka linków do ciekawych tematów.

Menu Główne

Menu główne Twojej strony powinno być dostępne z każdego miejsca na stronie, czytelne i proste, bez zbędnych elementów, np:

menu-glowne

W powyższym przykładzie widzimy z lewej strony główną kategorie ” Białogóra „, jej pod kategorie ” Atrakcje Białogóra ” i pozostałe jej działy. Doskonale widzimy gdzie jesteśmy, oraz możemy wykonać akcję przejścia do innych działów tematycznych.

Okruszki chleba

W każdym dziale umieszczaj ” Okruszki chleba ” – oprócz tego, że okruszki pokażą nam gdzie jesteśmy na stronie, to doskonale wspomagają pozycjonowanie, przykład ” okruszków chleba „:

okruszki chleba

Linki są aktywne, ostatni fragment okruszków stwórz tekstowy > pokazujący lokalizację. Piszę o tym dlatego, gdyż powyższy portal testowy miał aktywny link, w ostatniej części położenia.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka wewnętrzna Twoich produktów wspiera nawigację strony i pomaga użytkownikom do szybkiego znalezienia poszukiwanych informacji.

wyszukiwarka

Logo serwisu

Logo strony jest elementem budującym Twoją markę w internecie, ale przyjeło się, że prowadzi one zawsze do strony głównej portalu – na wypadek zguby. Jeśli Twoje logo jest nieaktywne, ustaw aby po kliknięciu w nie przełączało do strony głównej. Warto również umieścić w nim słowo kluczowe, często używany jest dla loga nagłówek H1.

Chmurki tagów

Tagi najczęściej używane są przez blogerów, w innych przypadkach ciężko o nie. Tagi wspomagają nawigację i pozycjonowanie, są zbiorem wielu słów kluczowych prowadzących do różnych artykułów, przykład :

tagi

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail. 

Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

Znalazłeś ten artykuł dzięki frazie :

  • Budowa nawigacji strony
  • Nawigacja strony
  • Jak zbudować nawigację strony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *