Duplikat treści stanowi Duży PROBLEM!

Duplicate grunge rubber stamp on white, vector illustration

Duplikat treści strony internetowej 


W pozycjonowaniu strony wszystko ma znaczenie, a treść strony i jej optymalizacja ma największe znaczenie. Coraz częściej spotykamy się z kradzieżą treści z naszej strony na inną co przyczynia się do spadku rankingu jednej z dwóch stron. W praktyce istnieją dwa rodzaje duplikatów treści :

Duplikat treści zewnętrzny

Występuje w przypadku kradzieży treści na inną stronę internetową, jeśli posiadasz autorskie artykuły na swojej stronie www a zauważyłeś, że ktoś je podkrada skontaktuj się z właścicielem danej strony aby natychmiast usunął skradzioną treść.

Jak możesz sprawdzić, czy Twoja treść jest powielana na innych stronach internetowych?

Najprostszym sposobem jest skopiowanie fragmentu naszej treści do wyszukiwarki Google, lub użyć narzędzia do sprawdzania duplikatów na stronie http://copyscape.com/

Jak skontaktować się z właścicielem strony?

Oczywiście najlepszą opcją jest kliknięcie w zakładkę ” Kontakt „, aczkolwiek strona może nie posiadać kontaktu, w tym przypadku możemy sprawdzić dane abonamenta domeny na stronie http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą treści ?

W zależności od systemu, jeśli korzystamy z systemu WordPress umożliwia nam to wiele darmowych wtyczek, od całkowitego zablokowania kopiowania treści, po kopiowanie wraz z ukrytym łączem zwrotnym do naszego artykułu – co pozwala na link building z innych stron kradzieżowych nam treści.

Duplikat treści wewnętrzny

Duplikat treści wewnętrzny występuje tylko na naszej stronie internetowej w przypadku powielania się artykułów. Najczęściej spotkamy go przez wyszukiwarkę w naszym portalu. W przypadku dublu treści użyj tagu : rel=canonical , który mówi robotą o kanonicznej treści, która już znajduje się w serwisie.

Innym rozwiązaniem jest przekierowanie 301, lub ustawienie komendy ” noindex” – w tym przypadku strona nie zostanie zaindeksowana przez roboty, tym samym nie będzie wyświetlana w wyszukiwarkach internetowych.

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail.

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

Rafał Śliwiok

5 Comments

  1. A co jeżeli prowadzimy bloga i jednocześnie fanpage na Facebooku. Wygodniej jest wklejać w obu miejscach te same teksty. Czy to też zostanie uznane przez Google za duplikat ???

  2. A jak wygląda sprawa z kopiowaniem treści z Facebooka czy Allegro? Jeśli wrzucę produkt najpierw na Allegro, a po tygodniu na własną stronę to Google uzna to za duplikat? Pytam, bo właśnie powrzucałem w pierwszej kolejności produkty na Allegro i nie wiem czy to przypadkiem nie był błąd… Muszę teraz robić opisy od nowa na sklep? Będę wdzięczny za podpowiedź.

    • Tak, będzie dubl treści. Na stronie staraj się przedstawić produkt z jak najlepszej strony, zrób obszerne opisy, zdjęcia a nawet film pokazujący jego zalety, przyda się również Case Study.

      Wystawiając produkt na allegro, facebook itp. zawsze zostaw link zwrotny do oferowanego produktu. Możesz stworzyć aukcję o najważniejsze informację o produkcie z dopiskiem ” więcej informacji oraz zalety produktu dostępne na stronie mojademena.pl/produktA „. Pozwoli to na przejście użytkownika na Twoją stronę, jeśli oczywiście interesuje go produkt i na wybór / zakup innych produktów bezpośrednio na Twojej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *