Duplikat treści stanowi Duży PROBLEM!

Duplicate grunge rubber stamp on white, vector illustration

Duplikat treści strony internetowej 


W pozycjonowaniu strony wszystko ma znaczenie, a treść strony i jej optymalizacja ma największe znaczenie. Coraz częściej spotykamy się z kradzieżą treści z naszej strony na inną co przyczynia się do spadku rankingu jednej z dwóch stron. W praktyce istnieją dwa rodzaje duplikatów treści :

Duplikat treści zewnętrzny

Występuje w przypadku kradzieży treści na inną stronę internetową, jeśli posiadasz autorskie artykuły na swojej stronie www a zauważyłeś, że ktoś je podkrada skontaktuj się z właścicielem danej strony aby natychmiast usunął skradzioną treść.

Jak możesz sprawdzić, czy Twoja treść jest powielana na innych stronach internetowych?

Najprostszym sposobem jest skopiowanie fragmentu naszej treści do wyszukiwarki Google, lub użyć narzędzia do sprawdzania duplikatów na stronie http://copyscape.com/

Jak skontaktować się z właścicielem strony?

Oczywiście najlepszą opcją jest kliknięcie w zakładkę ” Kontakt „, aczkolwiek strona może nie posiadać kontaktu, w tym przypadku możemy sprawdzić dane abonamenta domeny na stronie http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą treści ?

W zależności od systemu, jeśli korzystamy z systemu WordPress umożliwia nam to wiele darmowych wtyczek, od całkowitego zablokowania kopiowania treści, po kopiowanie wraz z ukrytym łączem zwrotnym do naszego artykułu – co pozwala na link building z innych stron kradzieżowych nam treści.

Duplikat treści wewnętrzny

Duplikat treści wewnętrzny występuje tylko na naszej stronie internetowej w przypadku powielania się artykułów. Najczęściej spotkamy go przez wyszukiwarkę w naszym portalu. W przypadku dublu treści użyj tagu : rel=canonical , który mówi robotą o kanonicznej treści, która już znajduje się w serwisie.

Innym rozwiązaniem jest przekierowanie 301, lub ustawienie komendy ” noindex” – w tym przypadku strona nie zostanie zaindeksowana przez roboty, tym samym nie będzie wyświetlana w wyszukiwarkach internetowych.

Jak odnieść Sukces, zdeklasować konkurencję oraz zdobyć 1 pozycję w wyszukiwarce internetowej ? Jeśli jesteś żądny skutecznej i sekretnej wiedzy, zostaw Mi swój e-mail. 
Zobacz również :

Link Building 38 sprawdzonych sposobów
– Zarabianie na blogu – ile można zarobić ?
Liczy się Tylko 1 pozycja
Marketing szeptany – Pokonaj konkurencję !
Przekierowanie 301
Jak przyspieszyć szybkość strony internetowej ?
nawigacja strony
pozycjonowanie Long Tail daje rewelacyjne Efekty !
fraza kluczowa w nazwie domeny
Pozycjonowanie lokalne – Jak szybko zdobyć klientów ?

optymalizacja produktów
Lista portali ogłoszeniowych
Zaplecze SEO czyli Jak zwiększyć ruch o 400%

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes